Aizvadīts Haralda Šlēgelmilha GT3 Kausa 1. posms

Trešdienas vakarā, 10.jūnijā plkst. 20:00 tika aizvadītas pirmās eautosports.lv platformas digitālās autošosejas sacensības, kuras nosauktas par godu vienam no Latvijas spilgtākajiem īstās autošosejas talantiem Haraldam Šlēgelmilham. Šī Digitālās Autošosejas seriāla tiešraides vadītājs ir Oskars Kaņeps-Kalniņš un pirmajā sacīkstē viņam pievienojās arī pats Haralds, lai komentētu Best4sport TV translēto sacīksti.

Organizatori tiešraides studiju bija iekārtojuši SPA trases slavenākā "Eau Rouge" līkuma vidū un devuši iespēju Oskaram un Haraldam vienā mirklī nonākt Beļģijā, kur viņi ne vien komentēja notiekošo sacīksti, Haralds arī dalījās savā pieredzē reālajās Autošosejas sacensībās, kur viņš ar Lamborghini sporta automašīnu aizvadījis simtiem apļu SPA un citās Eiropas ātrākajās trasēs.

Sacensības tika aizvadītas jau pieminētajā, leģendārajā SPA trasē, Beļģijā ar ātrajām GT3 klases automašīnām ļoti komapktā un dinamiskā formātā: 15min kvalifikācija un 2 sacensību braucieni, katrs pa 10 apļiem, kur 2. brauciena starta secību noteica 1. brauciena rezultāti, bet TOP10 no 1. brauciena startēja apgrieztā secībā! Šis formāts ārkārtīgi saasināja cīņas par posma kopvērtējuma rezultātu, jo uzvarētājs tiek noteikts pēc abu braucienu punktu kopsummas.


Kā jau bija gaidāms, dalībnieku sarakstā bija vērojami pārsvarā vārdi, kuri jau iepriekš redzēti līderu tabulās iepriekš notiekošās digitālās autošosejas sacensības. Tas lika gaidī ļoti spraigas cīņas un blīvus braucienus.


Kvalifikāciju uzvarēja Dzintars Raits ar ātrāko apļa laiku 02:17.947, kurš posmu aizvadīja DBS Autoskolas sponsoru komandas Lamborghini Hurracan automašīnu, aiz sevis atstājot tikai par 0,2sek lēnāko forevent.lv komandas pārstāvi Dāvi Biti.


Pirmā brauciena starts ļoti veikmsīgs padodas Bitem un jau pirmajā līkumā viņš ir apdzinis Raitu un ieņem līdera pozīciju, kamēr K.Fiļipovs 3. pozīcijā. Cīņā par TOP 3 iesaistās arī G. Razgals, kuram izdodas pakāpties uz 2. pozīciju pēc Raita neveiksmes, kurš atkritis uz 8. vietu. Andrejs Laipnieks veikmsīgi apdzen Fiļipovu un ierindojas brauciena 3. pozīcijā. Jau 7. aplī Raits ir atguvis 4 pozīcijas un mēģina noķert Laipnieku cīņā par pjedestālu, taču Laipnieks ir pietiekami ātrs un pirmā braucienā notur 3. pozīciju. Finišā 2, vietā Gunārs Razgals, bet uzvaru braucienā svin Dāvis Bite.


Prieki nav ilgi, jo otrajā braucienā Bitem jāstartē vien no 10 pozīcijas savukārt Andrejs Gubarevs iegūst iespēju startēt no priekšas. Tiek gaidītas daudz apdzīšanas trasē ātrāko braucēju izpildījumā, kuri šajā startā nolikti aiz vairākiem konkurentiem, taču visu braucēju līmenis ir ļoti augsts un Gubarevam izdodas noturēt līdera pozīciju līdz pat 8. aplim, kura pēdējā līkumā pēc spraigas cīņas ar Fiļipovu, neliela kļūda līkuma izejā un aizmugurē braucošais Fiļipovs nespēj izvairīties, kā rezultātā abi atkrīt attiecīgi uz 7. un 5. pozīciju. Lielākie ieguvēji ir Krišs Jaunzemis un Dzintars Raits, kuri nu ieguvuši vadību un līdz sacīkstes beigām atlikuši vien 2 apļi.


Dalībnieki pēdējos 2 apļus aizvada ļoti stabili un otrajā braucienā uzvaru izcīna Krišs Jaunzemis no forevent.lv komandas 2. vietā Dzintars Raits no dbs.lv, bet godpilno 3. vietu šoreiz ieņem Gunārs Razgals. Abu braucienu kopsummā visvairāk punkti Gunāram Razgalam, kurš izcīna uzvaru posmā! Tikai par 1 punktu mazāk Krišam Jaunzemim, kurš ierindojās posma 2. vietā, bet 3. vieta Dāvim Bitem, kuram vienāds (!) Punktu skaits ar Dzintaru Raitu.

Haralda Šlēgelmilha GT3 Kausa 2. posms notiks jau 17.jūnijā un arī šoreiz tiešraide būs vērojama best4sport TV kanālā un tās sākums plkst. 20:00. Šoreiz dalībnieki dosies uz bīstamo Monzas trasi Itālijā. Pieteikšanās ir atvērta un atrodama www.eautosports.lv kalnedāra sadaļā. Vietu skaits ierobežots!


Sacensībās aicināti piedalīties arī braucēji, kuriem mājās nav savu stūres iekārtu, piesakoties SRCriga vai Erace simulatoru klubā un aizvadot sacīkstes no profesionāliem simulatoriem. (Dēļ lielās simulatoru noslodzes rezervācija ir jāveic laicīgi)


Paldies sponsoru komandām: forevent.lv dbs.lv overpassvisuals kartinganams.lv184 views0 comments
SEKO MUMS
DISCORD

Facebook

Instagram

SAŅEM ZIŅAS

© 2020 by E-AUTOSPORTS.LV

0