Digitālais Rallijkross - Mainflag RX Championship

Digitālās Rallijkrosa sacensības "Mainflag RX Championship" sākās 23. jūlijā. Sacensību seriāls norisinās uz spēles Dirt Rally2.0 PlayStation platformas. Pirmajās posmā uz starta stājās 22 dalībnieki un sacīkstes norisinājās Anglijā Lydden Hillas trasē.

Sadarbībā ar Latvijas Rallijkrosa Čempionāta rīkotājiem www.rallycross.lv “Mainflag RX Championship” kopvērtējumā rallycross.lv atbalstītāji nodrošina sekojošas balvas:

1. Vieta - 100l degvielas no Latvijas Nafta

2. Vieta - Leņķa slīpmašīna no ESSVE un Millwaukee

3. Vieta - 1h apmaksāts trases laiks rallijkrosa vai autokrosa treniņam no Mūsa Raceland

Pirmajā posmā ļoti teicamu sniegumu demonstrēja Dāvis Līvs kurš uzvarēja divos no četriem kvalifikācijas braucieniem, tādejādi iegūstot visvairāk punktus kvalifikācijas summā. Otrajā vietā pēc kvalifikācijas braucienu veikšanas bija Edgars Veidemanis un trešais pēc veiktām četrām kvalifikācijām bija Edvards Egle. Ļoti tuvu TOP 3 braucējiem bija Andris Bērziņš, bet paša kļūda ceturtajā kvalifikācijā liedza pacīnīties par augstākām pozīcijām.

Pēc četriem veiktiem kvalifikācijas braucieniem TOP 10 braucēji iekļūst pusfinālos kur tiek sadalīti pa 5 dalībnieki katrā pusfinālā. Pirmajā pusfinālā ātrākais bija Dāvis Līvs kuram cieši sekoja Edvards Egle un Sandis Indriksons. Otrajā pusfinālā uzvaru svinēja Kristaps Lācis aiz sevis atstājot Edgaru Veidemani un Matīsu Alksni. Tālāk uz finālu automātiski dodas abu pusfinālu pirmā un otrā vieta un viens trešās vietas ieguvējs kuram bija labāks laiks. Tas šoreiz izrādijās Sandis Indriksons. Finālā uzvaru svinēja Dāvis Līvs. Otrā vieta Edgaram Veidemanim, bet trešais palika Edvards Egle. Jāpiemin ka cīņas finālā bija ļoti interesantas un TOP3 visi finišēja vienā sekundē.

Otrais Mainflag RX Championship posms norisinājās Vācijā, Esteringas trasē. Šajā posmā jau bija 25 dalībnieki uz starta, kas ir šī brīža noteiktais maksimālais dalībnieku skaits. Par pārsteigumu šajā posmā parūpējās pirmā posma uzvarētājs Dāvis Līvs kurš Vācijas posmā nemaz neizgāja uz starta. Lieliskus rezultātus šajā posmā demonstrēja Matīss Alksnis kurš bija līderis pēc veiktiem četriem kvalifikācijas braucieniem, otrajā vietā atstājot Jāni Šteinbergu, savukārt trešais palika Sandis Indriksons.

Pirmajā pusfinālā joprojām nepārspēts palika Matīss Alksnis. Otrajā vietā ierindojās Markuss Ardons bet trešais bija Sandis Indriksons kurš saņēma sodu (+10 sek) par sadursmes izraisīšanu ar Gintu Tamani. Otajā pusfinālā pirmā vieta Edgaram Meņģelim, otro vietu izcīnija Toms Lielais, bet trešais palika Edgars Veidemanis kurš ar savu labo laiku nodrošināja vietu finālā. Finālā neatstājot konkurentiem nekādas cerības uzvaru izcīnija Matīss Alksnis. Otro vietu ieguva Toms Lielais un trešais palika Edgars Veidemanis.

Kopvērtējumā pēc 2 aizvadītiem posmiem pirmajā vietāatrodas Matīss Alksnis ar 41 punktiem, kuram tikai vienu punktu zaudē Edgars Veidemanis (40punkti), bet trešajā vietā ir divi dalībnieki ar vienādu punktu skaitu (34 punkti) Sandis Indriksons un Edvards Egle.

Komandu ieskaitē pēc diviem posmiem līderi ir “Mainflag Racing Team”, kuru pārstāv E.Veidemanis un K.Lācis (64 punkti). 2vietā “SITL RX” komanda, kuru pārstāv S.Indriksons un T.Lielais (54 punkti), bet TOP 3 noslēdz “J.P.Garage”, kuru pārstāv M.Alksnis un G.Tamanis (51 punkts).

Čempionātā kopā ir paredzēti 5 posmi. Nākamais,trešais sacensību seriāla posms notiks jau, šonedēļ 20.augustā, kurš norisināsies Dienvidāfrikā. Pieteikšanās šim un atlikušajiem sezonas posmiem ir pieejama www.eautosports.lv mājaslapā.