Digitālā Rallijkrosa 5. posmā ātrākais Meņģelis, bet sezonas kopvērtējumā uzvara Jānim Šteinbergam

Digitālā Rallijkrosa sacensību “Mainflag RX Championship” 5 un noslēdzošais posms norisinājās 17. septembrī. Sacīkstes norisinājās Latvijā, Biķernieku trasē, kur uz starta kopā izgāja 16 dalībnieki.

Latvijas Rallijkrosa Čempionāta organizatori Rallycross.lv sadarbībā ar saviem sponsoriem Latvijas Nafta, ESSVE Latvia, Musa Raceland sezonas kopvērtējuma uzvarētājiem nodrošinās vērtīgas balvas:

1. vieta - 100l degviela no Latvijas Nafta 2. vieta - Lenķā Slīpmašīna "Milwaukee" no EESVE Latvija 3. Vieta - 1h trase rallijkrosa treniņam no Mūsa Raceland


Visu posmu tiešraides bija vērojamas Best4sport TV vai TV 2 kanālā un eautosports.lv Youtube un Facebook kontos. 5. posma sacensību tiešraidi vadīja Oskars Kaņeps Kalniņš un pie viņa viesojās Latvijas Čempionāta braucējs - Jānis Olle.

Pirmais kvalifikācijas brauciens norisinājās pa slapju trasi. Dalībniekiem braukšanu arī apgrūtināja stipras lietus gāzes. Šādos apstākļos visdrošāk trasē jutās Edgars Meņģelis, kurš tuvāko sekotāju Edvardu Egli apsteidza par divām sekundēm. Trešajā vietā pirmajā kvalifikācijas braucienā ierindojās Mārtiņš Turčins. Tā brīža sezonas kopvērtējuma līderis Sandis Indriksons tikai 5vietā.

Otrais kvalifikācijas brauciens norisinājās pa pilnīgi sausu trasi. Šoreiz ļoti spraigas cīņas norisinājās starp Matīsu Alksni un Sandi Indriksonu. Šoreiz pa mata tiesu ātrāks bija Alksnis. Sandis Indriksons otrajā vietā atpaliekot vien 0.020. Un top3 kvalifikācijā noslēdz Edvards Egle.

Trešajā kvalifikācijā jau atkal bija slapja trase, bet šoreiz bez lietus. Pirmo vietu izcīnija Mārtiņš Turčins aiz sevis atstājot Edgaru Meņģeli un Matīsu Alksni.

Ceturtajā kvalifikācijā uzvaru svinēja Edvards Egle, kurš veica ļoti ātru braucienu un tuvāko sekotāju Mārtiņu Turčinu apsteidza par 3 sekundēm. Trešā vietā Markuss Ardons. Šī kvalifikācija norisinājās pa sausu trasi.

Pēc veiktiem četriem kvalifikācijas braucieniem un saskaitot visus punktus kopā līderis bija Edvards Egle. Otrajā vietā Edgars Meņģelis. Trešajai un ceturtajai vietai bija vienāds punktu skaits. Šoreiz augstākā vietā bija Mārtiņš Turčins jo pēdējo kvalifikāciju pabeidza augstākā pozīcijā kā Matīss Alksnis.

Top 10 braucēji tika sadalīti divos pusfinālos, katrā pa 5 dalībnieki. Pusfināla braucieni notika pa slapju trasi. Pirmajā pusfinālā jau pašā startā bija lielas sadursmes dalībnieku starpā. Uzvaru svinēja Mārtiņš Turčins. Otrais šajā braucienā bija Jānis Šteinbergs. Abi nodrošināja vietu sev fināla braucienā. Trešo vietu izcīnija Gints Tamanis, bet viņam vēl bija jāgaida uz otro pusfinālu vai tiks finālā vai nē. Ceturtais palika Sandis Indriksons kurš neiekļuva finālā un viņam cīņa par kopvērtējumu bija galā. Piektais Edvards Egle kuram arī šeit apstājās cīņa par kopvērtējuma titulu bet viņš bija nedaudz labākā pozīcijā jo bija iekrājis nedaudz vairāk punktus kā konkurenti.

Arī otrajā pusfinālā bija sadursmes jau pirmajā līkumā. Uzvaru izcīnija Edgars Meņģelis, otrā vietā Matīss Alksnis un abi iesoļoja fināla braucienā. Tešajā vietā Markuss Ardons kuram nedaudz pietrūka lai tiktu finālā. Ceturtais palika Kaspars Bundzinieks un piektais Māris Burkevics.

Fināla brauciens bija ļoti interesants un bija arī dažas sadursmes. Brauciens notika pa sausu un saulainu trasi. Uzvaru izcīnija Edgars Meņģelis. Otrais finišā bija Jānis Šteinbergs kuram ar to pietika lai kļūtu par Mainflag RX čempionu. Top3 posmā noslēdza Matīss Alksnis. Ceturtā vietā Mārtiņš Turčins un piektajā Gints Tamanis.

Sezonai noslēdzoties, kopvērtējuma situācija ir ļoti interesanta, jo visus top3 pilotus Šķīra tikai 1 punkts, taču sezonas kopvērtējuma uzvarētājs ir Jānis Štenbergs.


Sezonas kopvērtējums:

1.Jānis Šteinbergs (89) AUDI

2.Edgars Meņģelis (88) RENAULT

3.Edvards Egle (88) PEUGEOT

4.Sandis Indriksons (84) PEUGEOT

5.Matīss Alksnis (79) PEUGEOT

6.Markuss Ardons (70) PEUGEOT


Komandu kopvērtējums:

1.SITL RX (S.Indriksons/T.Lielais)

2.POWER MAXED (D.Līvs/E.Meņģelis)

3.J.P.GARAGE (M.Alksnis/G.Tamanis)


163 views0 comments
SEKO MUMS
DISCORD

Facebook

Instagram

SAŅEM ZIŅAS

© 2020 by E-AUTOSPORTS.LV

0