Digitālā Rallijkrosa 4. posmā Norvēģijā, Hellas trasē ātrākais Jānis Šteinbergs.

Digitālā Rallijkrosa sacensību “Mainflag RX Championship” 4 posms norisinājās 3. septembrī. Dalībniekiem kuri iepriekš startēja Dienvidāfrikā šoreiz bija jādodas uz Norvēģiju. Sacīkstes norisinājās Hellas trasē, kur uz starta kopā izgāja 19 dalībnieki.

Visi četri kvalifikācijas braucieni notieka slapjā trasē. Pirmie divi braucieni norisinājās pa stipru lietu kas apgrūtināja braukšanu un padarija sacīkstes interesantākas. Pirmajā kvalifikācijas braucienā vissātrākais izrādijās Edvards Egle, aiz sevis atstājot Markusu Ardonu un iepriekšējā posma uzvarētāju Edgaru Meņģeli. Šoreiz uz starta neredzējām vienu no kopvērtējuma līderiem Edgaru Veidemani.

Otrajā kvalifikācijā turpināja līt lietus. Pārliecinoši ātrāko laiku uzstādija Andris Bērziņš, kurš vienīgais startēja ar Seat markas automašīnu. Otro vietu izcīnija Edgars Tomsons un trešo Dāvis Lekstutis. Neviens no pirmās kvalifikācijas top braucējiem pat nebija tuvu TOP3 braucējiem otrajā kvalifikācijā.


Trešajā kvalifikācijas braucienā lietus bija pārstājis līt, bet trase joprojām bija slapja. Šādos apstākļos jau ātrākais bija Sandis Indriksons, aiz sevis atstājot Edvardu Egli un Edgaru Meņģeli.

Ceturtajā kvalifikācijā līdzīgos laika apstākļos pirmo pozīciju ieguva otrās kvalifikācijas uzvarētājs Andris Bērziņš. Bērziņš arī pēc veiktām visām četrām kvalifikācijām bija līderis. Otais ceturtajā kvalifikācijā bija Mārtiņš Turčins un trešais Edvards Egle.

Sasummējot visus braucienus kopā, kvalifikācijas līderis bija Andris Bērziņš. Tikai dažus punktus no viņa atpalika Edvards Egle. Spraiga cīņa bija par 3. vietu pēc veiktām visām kvalifikācijām, jo no ceturtās to šķīra tikai 1 punkts. Veiksmīgāks šeit bija Mārtiņš Turčins kurš aiz sevis atstāja Edgaru Meņģeli.

Top 10 braucēji tika sadalīti divos pusfinālos, katrā pa 5 dalībnieki. Pusfināla braucieni notika pa sausu un saulainu trasi. Pirmajā pusfinālā uzvaru svinēja Jānis Šteinbergs. Otrais šajā braucienā bija Andris Bērziņš. Abi nodrošināja vietu sev fināla braucienā. Trešo vietu izcīnija Dāvis Līvs kurš startēja Kristapa Lāča vietā un nesa punktus Mainflag komandai, bet viņam vēl bija jāgaida uz otro pusfinālu vai tiks finālā vai nē. Ceturtais Mārtiņš Turčins un piektais Sandis Indriksons.

Otrajā pusfinālā finiša līniju pirmais šķērsoja Edvards Egle, bet saņemtais sods par pāragru startu atsvieda viņu uz pēdējo, 5. vietu. Uzvaru ieguva Markus Ardons, otrā vieta Edgaram Meņģelim un abi iesoļoja fināla braucienā. Tešajā vietā Edgars Tomsons. Viņa uzrādītais laiks izrādijās ātrāks kā Dāvim Līvam un Tomsons iekļuva finālā. Ceturtais palika Kaspars Bundzinieks.

Fināla brauciens bija ļoti interesants ar vairākām sadursmēm. Brauciens notika pa lietu. Pirmais finišu sasniedza Markus Ardons, bet saņēma sodu par sadursmes izraisīšanu. Tas viņu atsvieda uz 4vietu. Otrais finišā bija Edgars Meņģelis, bet arī viņš saņēma sodu par vairāku sadursmju izraisīšanu, beigās paliekot vien 5. vietā. Uzvaru posmā izcīnija Jānis Šteinbergs. Otrajā vietā Edgars Tomsons, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Andris Bērziņš, kuram attiecīgi 3. Vieta.

Kopvērtējumā situācija joprojām interesanta. Vadībā atrodas Sandis Indriksons kurš ir ieguvis 71 punktu. Uz papēžiem min Edvards Egle kuram tikai par vienu punktu mazāk. Arī trešā vieta nav nekur tālu, tur pagaidām atrodas Jānis Šteinbergs ar izcīnītiem 67punktiem. Teorētiski vēl viss TOP 9 kopvērtējumā var cīnīties par uzvaru seriālā. Mūs sagaida aizraujošas cīņas pēdējā posmā Latvijā,Biķernieku trasē.


Komandu ieskaitē pēc četriem posmiem līderi ir “SITL RX” komanda, kuru pārstāv S.Indriksons un T.Lielais (108 punkti), 2. vieta “Mainflag Racing Team”, kuru pārstāv E.Veidemanis un K.Lācis (99 punkti). 3. vieta “Power Maxed”, kuru pārstāv D.Līvs un E.Meņģelis (89 punkti).

Čempionātā kopā ir paredzēti 5 posmi. Nākamais,piektais un noslēdzošais sacensību seriāla posms notiks 17. septembrī, kurš norisināsies Latvijā, Biķernieku trasē. Pieteikšanās šim posmam ir pieejama www.eautosports.lv kalendāra sadaļā.

47 views0 comments
SEKO MUMS
DISCORD

Facebook

Instagram

SAŅEM ZIŅAS

© 2020 by E-AUTOSPORTS.LV

0