Digitālā Autošoseja - Aizvadīts Valtera Zviedra kausa 1. posms

Trešdien 12. augustā iesākās Digitālās Autošosejas sacensības “Valtera Zviedra kauss” Assetto Corsa platformā. Pirmais posms norisinājās Vallelungas trasē Itālijā, kur pērn Valters aizvadīja FIA Motorsport Games. Posmā triumfēja Haralda Šlēgelmilha GT3 kausa uzvarētājs Dzintars Raits ar Hyundai i30 automašīnu.

Sacensību kausa kopvērtējuma uzvarētājs galvenajā balvā no "Blue Shock Race" www.blueshockrace.com saņems testus ar pašu jaunāko un jaudīgāko Latvijā ražoto elektrisko sporta kartingu, kamēr 2. vietas ieguvējs saņems pasaules autosportistu vidū populārās saulesbrilles no "GATORZ", bet 3. vietai dāvanu komplekts no "Optibet" un "Laimz".

Kvalifikācijā pole position ieguva Andrejs Gubarevs, kuram blakus uz starta stājās Raits. Otro starta rindu ieņēma brāļi Razgali, taču Zviedris kvalificējās 12. vietā, tikai nepilnu sekundi aiz Gubareva. Starts labāks padevās Raitam, kurš pirmajā līkumā iebrauca kā līderis, taču Gubarevs nepadevās un cītīgi meklēja iespējas atgūt pozīciju. Pēc kļūdas līkumā pamatīgi atkrist nācās Gunāram Razgalam, taču cīņa par trešo vietu vēl neveiksmīgāk izvērtās Rinaldam Vītolam un Agnim Rozītim. Pēc Rozīša kļūdas bremzēšanā, abi atkrita aiz pirmā desmitnieka.

Tikmēr Gubarevs atrada veidu kā tikt garām Raitam un sāka veidot pārsvaru. Cīņu par trešo vietu atkal pārņēma brāļi Razgali. Pēc Almanta kļūdas, Gunārs Razgals nokļuva priekšā brālim. Finišā pirmais Gubarevs, otrais Raits, trešais Gunārs Razgals.

Otrais brauciens sākās ar apgrieztām top 10 pozīcijām, rezultātā no pirmās rindas startēja Gatis Zīle un Jurijs Odorovskis. Jau atkal otrā pozīcija izrādījās veiksmīgāka un Odorovskis izvirzījās līderpozīcijā. Neveiksmīgs pirmais aplis izvērtās diviem pirmā brauciena pjedastāla ieguvējiem - Gunārs Razgals un Andrejs Gubarevs iekļuva sadursmēs un zaudēja pozīcijas. Īsta drāma ar ļoti iespaidīgu avāriju izvērtās cīņā par pirmo vietu.

Odorovskis un Vītols līkumā sadūrās, kā rezultātā Vītols izslīdēja šķērsām uz trases tieši priekšā Valteram Zviedrim. Pēc neizbēgamas sadursmes abi uzlidoja gaisā, Zviedris uzmeta kūleņus un sacīkste abiem bija beigusies. Pamatīga cīņa izvērtās par uzvaru, jo viss pirmais sešinieks turējās mazāk kā sekundi viens no otra un pozīciju maiņa notika viena pēc otras. Zīle godam turēja savu apgrieztajā startā iegūto pirmo pozīciju. Līdz otrajai vietai tikušais Raits, pēc neveiksmīga uzbrukuma Zīlem, zaudēja pozīciju no 11. vietas startējušajam Rozītim, kuram arī neizdevās salauzt Zīles aizsardzību. Uzvara Gatim Zīlem, otrā vieta Rozītim, bet trešais Raits.

Abu braucienu kopsummā posma uzvaru ar 94 punktiem izcīna Dzintars Raits, 76 punkti Gatim Zīlem, bet trešais ar 70 punktiem - Almants Razgals. Tik ciešās un sīvās cīņās, neiztika bez incidentiem. Vairāki piloti saņēma sodus par izraisītiem incidentiem, kas ieviesa korekcijas posma rezultātā un attiecīgi kausa kopvērtējumā.

Nākamais posms notiks 26. augustā Paul Ricard trasē Francijā. Pieteikšanās 2. posmam pieejama www.eautosports.lv kalendāra sadaļā.


83 views0 comments
SEKO MUMS
DISCORD

Facebook

Instagram

SAŅEM ZIŅAS

© 2020 by E-AUTOSPORTS.LV

0