Digitālā Autošoseja - Rolanda Dūdas DTM Kausā uzvaru svin Gunārs Razgals.

Ar Gunāra Razgala uzvaru noslēdzies “Rolanda Dūdas DTM kauss”. Leģendārajam latviešu autosportistam Rolandam Dūdam veltītais kauss noritēja ar deviņdesmito gadu sākuma DTM automašīnām “BMW E30” un “Mercedes-Benz 190E Evo 2” braucot pa paša Rolanda izvēlētām trasēm, kurās sportists savulaik ir piedalījies sacīkstēs ar tādu pašu Mercedes automašīnu.

Kausa pirmais posms norisinājās vietējā Biķernieku aplī. Kvalifikācijā Pole Position ieguva Dāvis Bite pārspējot Rolandu Svētiņu. Tomēr, pēc lieliska starta no trešās pozīcijas, līderpozīciju ieguva Agnis Rozītis. Pirmos apļus viss Top 4 turējās ļoti cieši, nodrošinot aizraujošas cīņas par pozīcijām. Vispirms neveiksmīgu uzbrukumu par līderpozīciju veica Matīss Riekstiņš, atkrītot par vairākām pozīcijām. Bite savu uzbrukumu veica veiksmīgāk un izvirzījās sacensību vadībā, tomēr jau nākamajā starta finiša taisnē Rozītis atguva pozīciju un sāka atrauties no konkurentiem. Diemžēl Top 4 cīņu izjauca incidents Tilta līkumā. Riekstiņa sadursme ar Razgalu izraisīja ķēdes reakciju, kas lika avarēt vēl vairākiem citiem braucējiem. Beidzamajos apļos Bite bija noķēris Rozīti un piespieda Rozīti kļūdīties, taču jau pēdējā aplī līdzīgu kļūdu pieļāva arī Bite. Rezultātā, pēc vēl vienas divkāršas līderu maiņas, pirmo posmu ar uzvaru atklāja pirmās sezonas čempions Agnis Rozītis, Dāvis Bite ciešā otrajā pozīcijā, trešajā pozīcijā Gunārs Razgals, kurš pēc avārijas veica lielisku sacīksti un atguva pozīciju pēc pozīcijas.

Otrais posms norisinājās Auto24 Ring Pērnavā Igaunijā. No Pole Position startēja Gunārs Razgals, kuram blakus stājās Andrejs Gubarevs. Taču jau atkal pēc pirmā līkuma vadībā nokļuva trešajā vietā startējušais Rozītis, kurš izmantoja alternatīvu stratēģiju un startēja ar mīkstākām riepām un tukšāku degvielas bāku. Pēc sadursmes ar Biti, uz 11. pozīciju atkrita Gubarevs, taču spēja strauji atgūt pozīcijas trasē. Tikmēr līderi pamatīgi izretojās trasē. Pēc septiņu sekunžu pārsvara iegūšanas, pitstopā devās līderis Rozītis, kurš atgriezās devītajā pozīcijā tieši starp spraigu cīņu aizvadošajiem Juriju Odorovski un Valtu Jansonu. Razgals tikmēr turpināja palielināt savu pārsvaru pār Riekstiņu, taču ļoti sīva cīņa izvērtās starp Biti un lieliski atguvušos Gubarevu, kuram pat izdevās nokļūt priekšā Bitem, tomēr pēc vairāku apļu cīņas Gubarevs nokļūdījās un atdeva savu pozīciju. Tikmēr abus jau bija noķēris Rozītis ar jaunākām riepām. Pēc spraigas cīņas, tiekot garām Gubarevam, Rozītis izstājās no cīņas ātrumkārbas defekta dēļ. Uzvara stabilu sacīksti aizvadījušajam Gunāram Razgalam, otrais Matīss Riekstiņš, trešais Andrejs Gubarevs.

Trešais posms tika aizvadīts slavenajā Nurburgring Nordschleife aplī. Pole Position ieguva Dāvis Bite, kuram blakus startēja Gunārs Razgals. Deviņu minūšu ilgajā aplī abi līderi stabili atrāvās no konkurentiem, taču Razgals nelaida Biti tālāk par divām sekundēm un izdarīja pamatīgu spiedienu un sacīkšu līderi. Tikmēr pamatīga cīņas grupa izveidojās no ceturtās līdz astotajai vietai. Andris Slišāns, Agnis Rozītis, Kristaps Fiļipovs, Jurijs Odorovskis un Andris Vītols visi brauca ciešā grupā un regulāri mainījās ar pozīcijām. Divus apļus pirms finiša Razgals tika garām Bitem un izvirzījās vadībā, taču arī Bite nelaida līderi prom sēdēja cieši astē. Paralēli notika sīvs duelis par ceturto vietu starp Rozīti un Fiļipovu, kā arī par septīto vietu starp Jansonu un Slišānu. Pēdējā apļa pēdējā garajā taisnē Bite izmantoja savu pozīciju un aizvējā tika garām Razgalam, izcīnot fantastisku uzvaru. Trešajā vietā visu sacīksti vientuļi aizvadīja Andrejs Gubarevs.

Ceturtais un pēdējais posms tika aizvadīts Polijas trasē Poznaņā. Jau trešo Pole Position ieguva Dāvis Bite, divas vietas priekšā savam sīvākajam konkurentam un kopvērtējuma līderim Gunāram Razgalam. Bite savu pozīciju nosargāja, taču Razgalam nācās uzbrukt otrajā vietā startējušajam Kristapam Fiļipovam, tomēr pēc ļoti skaistas cīņas Razgals nokļūdījās un ieslīdēja grantī, pēc kā atgriezās pēdējā vietā. Izredzes pa čempiona titulu bija gandrīz zudušas, tomēr Razgals nepadevās un uzsāka dzīšanos pakaļ līderiem. Tikmēr Gubarevs jau bija noķēris Fiļipovu, tomēr pēc neveiksmīga uzbrukuma bija spiests turpināt sēdēt astē pusi sacīkstes. Diemžēl no ceturtās pozīcijas interneta pārrāvuma dēļ izstājās Rozītis. Bite turpināja stabili palielināt pārsvaru, taču arī viņš tehnisku ķibeļu dēļ, nonāca boksos un atgriezās sestajā vietā - divas vietas aiz sava kopvērtējuma konkurenta Gunāra Razgala. Vadībā bija nokļuvis Fiļipovs, kurš neizturēja Gubareva spiedienu un pēc kļūdas ieslīdēja grants joslā. Negaidītu uzvaru izcīnīja Andrejs Gubarevs, otrais Kristaps Fiļipovs, bet trešais Andris Vītols. Gunārs Razgals no beigām aizcīnījās līdz ceturtajai vietai, tieši priekšā savam konkurentam Dāvim Bitem.

Dramatiskie pavērsieni ļāva, ar septiņu punktu pārsvaru, “Rolanda Dūdas DTM kausu” iegūt Gunāram Razgalam. Dāvis Bite otrais, taču, ar ļoti stabilu sniegumu, trešo vietu ieguva Andrejs Gubarevs.


17 views0 comments
SEKO MUMS
DISCORD

Facebook

Instagram

SAŅEM ZIŅAS

© 2020 by E-AUTOSPORTS.LV

0