Ar Agņa Rozīša uzvaru noslēdzies “Valtera Zviedra kausa” trešais posms

Digitālās Autošosejas sacensības "Valtera Zviedra Kauss" 3. posms norisinājās 9. septembrī Portimao trasē Portugālē. Kvalifikācijā pirmo starta rindu kārtējo reizi izcīnīja Andrejs Gubarevs un Dzintars Raits, bet aiz viņiem brāļi Gunārs un Almants Razgali.

Abi līderi jau ar pirmajiem līkumiem strauji atrāvās no pārējā peletona, turpinot cīņu savā starpā. Neveiksmīgi sacīkste iesākās Valteram Zviedrim, kurš pēc kontakta pirmajā līkumā palika pēdējā 14. pozīcijā. Ātri vien Zviedris aizcīnījās līdz 10. pozīcijai, kurā arī finišēja, izcīnot pole position otrajam braucienam.

Sacīkste izvērtās netipiski rāma ar stabilu sniegumu no visiem braucējiem. Galvenā cīņa izvērtās tieši par pirmo pozīciju, taču Gubarevs kļūdas nepieļāva un finišēja pirmais. Raits ļoti ciešā otrajā pozīcijā, taču abus censoņus noķēris bija Gunārs Razgals trešajā vietā. Pirmajā braucienā vairāki dalībnieki izpelnījās sodus, tai skaitā arī Zviedris, kuram bragākais sods (+10sek) par konkurenta sagriešanu un apdzīšanu.

Otrajā braucienā no pirmās vietas stabili sāka Zviedris, veiksmīgi noturot abus “Blue Shock Race” komandas braucējus, Žigulinu un Kampusu drošā attālumā. Apgrieztās starta pozīcijas nodrošināja ļoti aizraujošas cīņas pirmā brauciena līderiem cīnoties uz augšu un viss desmitnieks turējās nepilnu sekundi viens no otra. Sevišķi sīva cīņa izvērtās starp Gunāru Razgalu un Dzintaru Raitu, kuri vairākas reizes līkumus brauca sāns pie sāna un savus konkurentus apdzina gandrīz reizē.

Ne tik veiksmīgi sacīksti aizvadīja pirmā brauciena uzvarētājs Andrejs Gubarevs, kurš atkrita uz leju nespēja aizcīnīties līdz augstām vietām un iekļuva kontaktu cīņās visus pēdējos apļus pavadot ciešā barā. Tikmēr braucējus vienu pēc otra apdzina Agnis Rozītis, pēdējos apļos noķerot arī sacīkstes līderi Zviedri. Cīņa par uzvaru atrisinājās pēdējā aplī, kad Rozītim izdevās pārraut Zviedra aizsardzību un uzvarēt otro braucienu. Zviedris ar otro vietu tika pie sava pirmā pjedastāla, bet Kampuss trešais.

Arī posma kopvērtējuma uzvara, kuru nosaka sasummējot abu braucienu punktus, Agnim Rozītim, otrais Andrejs Gubarevs, bet trešais posmā palika kopvērtējuma līderis Dzintars Raits.

Kopvērtējumā pēc 3 aizvadītiem posmiem (no 4) līderis joprojām Dzintars Raits, kamēr 2. pozīcijā iekārtojies Andrejs Gubarevs, bet trešais Gunārs Razgals. Pēc šī posma cīņā par kopvērtējuma 3. vietu iesaistījies arī Agnis Rozītis, kurš no Razgala atpaliek vairs tikai par 7 punktiem.

Ar pilniem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties www.eautospots.lv rezultātu sadaļā.

Atgādinām, ka par sacensībām dalībnieki krāj arī Reitinga punktus, kuri tiks ņemti vērā ziemas Čempionāta pamata braucēju sastāva noteikšanai. Vairāk par Reitinga punktiem iespējams uzzināt mājaslapas sadāļā "Dokumenti".

Nākamais posms tiks aizvadīts 23. septembrī Biķernieku trasē Rīgā. Pieteikšanās 4. posmam pieejama www.eautosports.lv kalendāra sadaļā.


72 views0 comments
SEKO MUMS
DISCORD

Facebook

Instagram

SAŅEM ZIŅAS

© 2020 by E-AUTOSPORTS.LV

0